Son Ye Jin / 손예진

Son Ye Jin / 손예진

[Resim: uytuyk.png]

Adı: Son Ye-jin 손예진 / Sohn Ye Jin / Son Yeh-jin / 孙艺珍
Doğum Tarihi: 11 Ocak 1982
Doğum Yeri: Daegu, Güney Kore
Kilo:45
Boy: 165 cm
Aile: Anne babası ve ablası
Eğitim: Seoul Institute of the Arts
Hobileri : Yüzme, yoga ve fotoğraf çekmek
Sevdiği Filmler : “Moulin Rouge” ve “Life is Beautiful”

KARİYERİ:

Son Ye-jin 1999 da reklamlar ile göz önüne geldikten sonra, oyunculuğu ile ilk olarak 2001 de MBC dizisi “Sweet Propose” , (diğer bir deyişle Delicious Proposal) ile gözler önüne geldi. Aynı yıl içerisinde MBC’ nin en iyi yeni bayan oyuncusu olarak adlandırıldı.

Son Ye-jin kendisi için büyük bir atak olan, 2003 yılında Song Seung-hun ile beraber rol aldığı popüler TV dizisi “Summer Scent” ile Kore’ de ve Asya çevresinde popüler bir oyuncu olmadan önce bir çok TV dizilerinde ve filmlerinde rol aldı.

2003 yılında Jo In-Seung birlikte Asya da gişe hasılatı yapan “The Classic” de rol aldı.

2005 yılı onun için ayrı bir harikalar yılıydı. Bae Yong-joon ile başrolleri paylaştığı “April Snow” ve de Jung Woo-song ile birlikte yer aldığı “A Moment To Remember” filmlerinin her ikiside Asia da büyük bir darbe etkisi uyandırdı.

April Snow filmindeki rol yeteneği ile Asia Pasifik Film Festivali’ nde 2006 yılında En İyi Bayan Oyuncu ödülünü kazandı.
2006 yılında ise Gam Woo-soeng ile yüksek itibarlı TV dizisi “Alone In Love” da oyunculuğa başladı.

Dizileri
Secret Garden/ 시크릿 가든 (SBS, 2010) (Konuk oyuncu)
Personal Preference (MBC, 2010)
Spotlight (MBC, 2008)
Alone in Love (SBS, 2006)
Summer Scent (KBS2, 2003)
Daemang (SBS, 2002)
Sun-hee and Jin-hee (MBC, 2001)
Delicious Proposal (MBC, 2001)

Filmleri

Chilling Romance / 2011

Tower / 타워 (2011)
Into the White Night (2009)
My Wife is Married (2008)
Open City (2008)
Yobi The Fox (2007)
The Art of Seduction (2005)
April Snow (2005)
A Moment to Remember (2004)
Crazy First Love(2003)
The Classic (2003)
Lover’s Concerto (2003)
Chihwaseon (2002)
Secret Tears (2002)

English:
Name: 손예진 / Son Ye Jin (Son Yeh Jin)
Real name: 손연진 / Son Yeon Jin (Son Yun Jin)
Profession: Actress and model
Birthdate: 1982-Jan-11
Birthplace: Daegu, South Korea
Height: 165cm
Weight: 45kg
Star sign: Capricorn
Blood type: RH+A
Family: Older sister
Talent agency: Barunson Entertainment

TV Series
Secret Garden/ 시크릿 가든 (SBS, 2010) (cameo)
Personal Preference (MBC, 2010)
Spotlight (MBC, 2008)
Alone in Love (SBS, 2006)
Summer Scent (KBS2, 2003)
Daemang (SBS, 2002)
Sun-hee and Jin-hee (MBC, 2001)
Delicious Proposal (MBC, 2001)

Movies
Chilling Romance / 오싹한 연애 (2011)
Tower / 타워 (2011)
Into the White Night (2009)
My Wife is Married (2008)
Open City (2008)
Yobi The Fox (2007)
The Art of Seduction (2005)
April Snow (2005)
A Moment to Remember (2004)
Crazy First Love(2003)
The Classic (2003)
Lover’s Concerto (2003)
Chihwaseon (2002)
Secret Tears (2002)

Awards
2009 45th Baeksang Arts Awards: Best Leading Actress (My Wife Got Married)
2008 29th Blue Dragon Film Awards: Most Popular Actress (My Wife Got Married)
2008 29th Blue Dragon Film Awards: Best Onscreen Couple (with Kim Joo Hyuk)
2008 29th Blue Dragon Film Awards: Best Leading Actress (My Wife Got Married)
2007 43rd Baeksang Arts Awards: Best Leading Actress (Alone in Love)
2006 Korean Model Award: Most Popular Commercial Model
2006 SBS Performance Awards: Top 10 Stars (Alone in Love)
2006 SBS Performance Awards: Top Excellence
2006 Asia-Pacific Film Festival: Best Actress (April Snow)
2004 9th Moscow International Love Movie Awards: Best Couple (The Classic)
2003 Dae Jong Awards: Best New Actress (The Classic)
2003 39th Baeksang Arts Awards: Best New Actress (The Classic)
2003 24th Blue Dragon Film Awards: Popular Star (The Classic & Crazy First Love)
2002 Korean Federation of Film Critics Award: Best New Actress (Lover’s Concerto)
2001 MBC TV Awards: Best New Talent (Delicious Proposal)

İzlenme: 45.436 views kez izlenmiş
Kategori: Oyuncular
Sitenize Ekleyin :
Paylaş :

Yorum Alanı

Yazan : Chilling Romance / 2011 / film izle | AsyaFilm | Tarih : Nisan 16th, 2012 Saat: 13:11

[...] In-ho Ülke: GK Tür:Romantik-Melodram Süre: 114 dakika Vizyon Tarihi: 1 Aralık 2011 Oyuncular Son Ye-jin(Yu-ri) Lee Min-ki(Jo-go) Sin Seong-hoon Yoon Ji-min Park Cheol-min Çeviri: [...]


Yazan : Whovian Like Me | Tarih : Eylül 10th, 2012 Saat: 00:45

Personal Taste/Providence de en sevdiğim kore dizisidir kendisinin oynadığı.Yanılmıyorsam 2011′de çıkan dizide Lee Min Ho ile başroleri paylaşıyorlardı.


Ad Soyad:
E-Mail Adresiniz:
Yorumunuz: